Japonya Olimpiyat Ateşi Göstergesini Virüse Sonlandırdı

Japonya Olimpiyat Ateşi Göstergesini Virüse SonlandırdıTOKYO: Yetkililer Salı günü yaptığı açıklamada, Japonya'nın Olimpiyat ateşinin ekrandan kaldırılacağını söyledi.
Geçen haftadan bu yana kuzeydoğu Fukuşima bölgesinde halka açıktı, ancak Japon Olimpiyat organizatörleri ülkede koronavirüs vakaları tırmanırken rafa koymaya karar verdi.
Yunanistan'da yanan kötü niyetli alev, 20 Mart'ta Japonya'ya ilk olarak altı gün sonra başlaması ve 24 Temmuz'daki Olimpiyatlar açılış töreninde doruğa ulaşması için Japonya'ya geldi. barış zamanı, 23 Temmuz 2021'de yapılacak açılış töreni ile.


Olimpiyat ruhunu Japonya'da canlı tutmak için, yerel organizatörler alevi bir fenerde tutmaya ve meşale rölesinin başlayacağı Fukushima'da sergilemeye karar verdiler. “Başlangıçta halka açık sergiyi Nisan sonuna kadar tutmak istedik. Ancak son gelişmeleri göz önünde bulundurarak durmaya karar verdik ”diyor Tokyo 2020 organizasyon komitesi sözcüsü.
Alevin nerede depolanacağı konusunda yorum yapmayı reddetti, organizatörlerin bunu halka göstermek için derhal bir planı olmadığını ve insanların depo yeri etrafında toplanmasını önlemeyi umduklarını söyledi.


Alev, hastalığın yayılmasını önlemek için eski Olympia'da seyirci olmadan yakıldığından beri koronavirüs nedeniyle sorunlu bir yolculuk geçirdi. Meşale rölesinin Yunan ayağı, büyük kalabalıklar Sparta kasabasında bir kazan yakarken Hollywood oyuncusu Gerard Butler'la mobbing yaparken hurdaya çıkarıldı.


Alev, 200 okul çocuğunu davet etme planları terk edildikten sonra, birkaç düzine yetkilinin ve misafirin önünde kuzey Japonya'da sessiz bir karşılamaya geldi. Daha sonra, organizatörlerin virüs nedeniyle toplu toplantılardan kaçınma çağrılarına rağmen Japonya'da büyük kalabalıklar çekti.

Post a Comment